Nasza oferta:

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą naszego przedszkola.

nasz_lokal

warunki lokalowe

Nasze Przedszkole znajduje się w Katowicach przy ulicy Granicznej 42.
Nasza baza to odnowiony, parterowy budynek o powierzchni ponad 900m², wyposażony jest w:

• 4 przestronne sale dydaktyczne dla dzieci,
  • 3 sale wyposażone są w nowe oczyszczacze powietrza
  • szatnie,
  • łazienki dostosowane dla dzieci i personelu,
  • sypialnie,
  • gabinety,
  • kuchnię wraz z zapleczem.

Ważne informacje

Wokół przedszkola znajduje się duży dobrze zagospodarowany ogród wyposażony w zabawki ogrodowe.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii, gdzie dostępne są zdjęcia naszego przeszkola i jego pomieszczeń.

kuchnia

Posiadamy własną kuchnię, w której znajdziemy coś smacznego nawet dla największego "niejadka".
Kuchnia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie posiłków.

UWZGLĘDNIAMY SPECJALNE DIETY DLA DZIECI Z ALERGIAMI.

Każdego dnia oferujemy 4 domowe posiłki:

• 9.00 śniadanie
  • 11.00 drugie śniadanie
  • 13.00 obiad składający się z dwóch dań
  • 15.30 podwieczorek

Ważne informacje

Dziecięce menu uwzględnia optymalne potrzeby rozwojowe dziecka, jest urozmaicone, bogate w warzywa, owoce oraz naturalne soki.

kadra

Kto mnie wychowuje i uczy – czyli kadra przedszkola…

Naszą kadrę tworzą wykwalifikowani, kreatywni nauczyciele, lektor j. angielskiego, psycholog, logopeda, rehabilitant oraz rytmiczka.
Wszystkie nauczycielki posiadają pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu wymagane przez MEN.
Nasze panie są niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału. Z entuzjazmem wdrażają najnowsze metody pracy gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie.

zajecia_dodatkowe

zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu skierowane są dla dzieci chcących rozwijać swoje zainteresowania oraz umiejętności. Poprzez te zajęcia pragniemy zapoczątkować wszechstronny i harmonijny rozwój możliwości twórczych dziecka.

Warsztaty plastyczne przygotowane dla najmłodszych mają za zadanie uwrażliwienie dziecka na zjawiska otaczającej rzeczywistości, na światło, barwę, bryłę, linię, fakturę, ruch, przestrzeń, a także zapoczątkowanie pierwszych kontaktów z pięknem przyrody i sztuki.

Poprzez zajęcia plastyczne kształcimy aktywność myślową, pobudzamy wyobraźnię dziecka i wyzwalamy aktywność twórczą. Uwrażliwiamy na piękno różnorodnych zjawisk- przyrodniczych, społecznych. Twórczość plastyczna w wieku przedszkolnym jest dla dziecka źródłem radości i dobrej zabawy.

Poprzez zajęcia taneczne oraz zabawy ruchowe przy muzyce rozwijamy u dzieci ich indywidualne zdolności taneczne oraz muzyczne. Poprzez spotkania na tych zajęciach wykształcają się takie cechy jak: koncentracja uwagi, podejmowanie szybkich decyzji, orientacja. Podczas tańca dzieci wyrażają uczą się wyrażać swoje emocje uzewnętrzniając swoje cechy charakteru.

Ważne informacje

Celem tych zajęć jest wyrabianie u dzieci poczucia rytmu i słuchu, kształcenie sprawności ruchowej, rozwijanie ich indywidualnych zdolności fizycznych oraz tanecznych.
Rezultatem zajęć plastycznych jak i tanecznych jest ogromny rozwój dziecka oraz zadowolenie z uczestnictwa w wielu konkursach, które wielokrotnie zostały docenione oraz uwieńczone nagrodami i dyplomami.
Dyplomy