/application/assets/images/thumbs/2011_12_07_9c7oartmyupp7t3n.JPG

Dzień Górnika

W dzisiejszym dniu do naszego przedszkola przybył niecodzienny gość – GÓRNIK – który zaprezentował się w galowym stroju i przeprowadził z dziećmi pogawędkę na temat pracy w kopalni w przeszłości i obecnie. Dzięki spotkaniu dzieci zapoznały się ze stopniami górniczymi, odznakami i orderami, a także elementami stroju górniczego oraz codziennego.

Poznaliśmy również historię patronki górników św. Barbary, a także historię powstania węgla i kopalni.

Spotkanie wywarło duże wrażenie na przedszkolakach, które były zainteresowane i zadawały wiele pytań.

Na zakończenia spotkania dzieci otrzymały od niecodziennego gościa słodkie upominki, a w dowód wdzięczności z okazji przypadającego święta dzieci wręczyły symboliczne kwiaty.