/application/assets/images/gallery/o_1cdmrcskv1f7l12o2hvc1h9693a8.jpg

Warsztaty śląskie- maj

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty śląskie. Spotkanie z panem Grzegorzem jak zawsze przyniosło wiele radości wśród dzieci. Tym razem przedszkolaki z grup "Gumisie" i "Dzieci z Bullerbyn" brały udział w przedstawieniu pt:" Historia zbójnika Pistulki". Poznały wiele nowych słów w gwarze śląskiej, które później pomogły im w przygotowaniu "potrawy" mającej pokonać smoka.

Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi za kolejne miłe spotkanie :-)

/application/assets/images/gallery/o_1cavislhs169jtjs1fh2m8h19lb8.jpg

Warsztaty śląskie

Dnia 10 kwietnia dzieci z grup "Gumisie" i "Dzieci z Bullerbyn" spotkały się z panem Grzegorzem w ramach warsztatów śląskich. Tym razem spotkanie było zatytułowane "Bajtle godają". Prowadzący wcielał dzieci w bohaterów bajki "Bazyliszek", opowiadał przedszkolakom treść opowiadania gwarą. Wiele radości towarzyszyło dzieciom, kiedy mogły brać udział w zabawie ruchowo- słownej ze "Skarbnikiem", próbując używać słów w gwarze śląskiej.

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie :-)